Іграшки з дерева своїми руками, частина 2

Початок читайте у попередній частині статті...

Візочок

Іграшки з дерева своїми руками. Візок Іграшки з дерева своїми руками. Візок

Виготовити дерев'яний візочок також доволі просто. Для цього тобі знадобляться такі деталі: корпус візочку розміром 9х15х1,5 см та колеса товщиною 1,5 см і діаметром 4 см.

Як і в інших випадках, на першому етапі зроби малюнок майбутнього виробу. Деталей у візка буде небагато: основа, 4 дерев'яних колеса, цвяхи та мотузка.

Щоб виготовити колеса, візьми брусок циліндричної форми, відміряй на ньому відстань товщиною 1,5 см та відміть олівцем. Після цього зроби ще 4 такі помітки (щоб вийшло 4 колеса) і відпиляй по лініям ці деталі. Отримані кругляші акуратно відшліфуй.

Також тобі знадобиться дошка, від якої потрібно буде відпилити основу візка потрібного розміру. Отриману раму відчисть від шероховатостей і заусениць за допомогою наждачного паперу. Після цього відміть на ній олівцем місця кріплення колес на однаковій відстані від країв рами і пророби в них неглибокі отвори для забивания цвяхів.

Колеса повинні обертатися. Щоб це відбувалося, прибивай їх цвяхами з широкою шляпкою, які при цьому повинні виступати на 3 мм. Покрути колеса навколо цвяха-вісі та перевір, як вони обертаються.

Спочатку прикріпи колеса з однієї сторони. Коли ти будеш забивати колеса з іншої сторони рами, вони стануть спиратися на вже прикріплені колеса, і у них вісь може увійти до кінця, тоді вони стануть нерухомими. Щоб цього не відбулося, тобі потрібно вкласти між ними і рамою шпильки діаметром 2–3 мм, і тоді колеса збережуть свою рухомість.

В кінці роботи прибий в центр передньої частини рами цвях, зігни його за допомогою кусачок таким чином, щоб вийшов крючок, і прив'яжи мотузочку.

Автомобіль

Іграшки з дерева своїми руками. Автомобіль

Навчившись робити візочок на колесиках, ти можеш змайструвати і автомобіль. В цьому випадку тобі будуть потрібні такі деталі: основа розміром 8х20х1,5 см, кабіна розміром 8х16х2,5 см і колеса товщиною 1 см і діаметром 4 см.

В першу чергу накресли малюнок і продумай послідовність виконання роботи. Підбери необхідні дерев'яні заготовки, відчисти і добре відшліфуй їх за допомогою наждачного паперу.

Колеса для майбутнього автомобіля виготов за таким же принципом, як і для візочку. Ти вже знаеш, як їх зробити. Потім потрібно підготувати основу автомобіля. Для цього на дошці за допомогою лінійки відміряй необхідну відстань та відміть її олівцем. Затисни заготовку в тиски і випиляй основу. Після цього потрібно прикріпити верхню частину (кабіну). Для цього забивай цвяхи зі сторони основи, попередньо відмітивши ці місця олівцем. Потім в колеса забий цвяхи, пока вони не вийдуть з іншої сторони, і прибий їх до основи таким же чином, як і у випадку з візочком.

Коли всі частини будуть з'єднані, виріб потрібно розфарбувати. Крім того, ти можеш зробити на своєму автомобілі фари, прикріпити номер тощо.

Трактор

Іграшки з дерева своїми руками. Трактор Іграшки з дерева своїми руками. Трактор

Тепер попробуй зробити з дерева трактор. Виготовляючи цю іграшку, ти навчишся відпилювати колеса великого діаметру. Для трактора потрібні такі деталі деталі: кабіна розміром 5,5х6,5х7 см, основа розміром 14,5х6,5х1,5 см, мотор розміром 9x4х3,5 см, брусок розміром 1,5х6,5х1,5 см, переднє колесо шириною 0,8 см і діаметром 4 см та заднє колесо шириною 1,5 см і діаметром 8 см.

Спочатку зроби малюнок трактора і добре роздивись загальний вигляд іграшки. Визнач основні деталі виробу і наміть послідовність його збірки. Потім підбери необхідний матіриал для частин трактора, тобто для кузова, кабіни, основи і мотору. Для колес використай кругляші різного розміру. Як виготовити колеса, ти вже знаеш. Проте при відпилюванні великих колес не спіши, виконуй цю операцію акуратно і обережно.

Після цього приступай до збірки трактора. Підбери підходящі бруски для деталей і відшліфуй їх наждачним папером. Основу з'єднай з кабіною і мотором, при цьому обережно забивай цвяхи. Після цього прибий невеликий брусок в передній частині основи для кріплення колес.

Потім прикріпи задні та передні колеса, використовуючи при цьому шпильки, і перевір, чи нормально вони крутяться. Коли виріб буде готовий, розфарбуй його, дай висохнути і покрий лаком. Кріме того, ти можеш приробити невеличку трубу (наприклад, з металічного стержня).

 

Продовження читайте у наступній частині статті...

Теги: своїми руками, розвиваючі іграшки