Іграшки з дерева своїми руками, частина 3

Початок читайте у попередній частині статті...

Вантажівка

Іграшки з дерева своїми руками. Вантажівка Іграшки з дерева своїми руками. Вантажівка

Якщо ти вже змайстрував легковий автомобіль, то зможеш зробити також і вантажівку. Для цього тобі будуть потрібні такі деталі: основа розміром 24х8х1,5 см, кабіна розміром 5x6x8 см, мотор розміром 6x4x4 см, кузов розміром 13x8x4 см та колеса товщиною 0,8 см і діаметром 3,6 см.

Виконай на чистому листі паперу малюнок вантажівки з накресленою лінією, що дорівнює висоті кабіни. Потім визнач, скільки деталей тобі знадобиться, щоб вийшла вантажівка. Підбери підходящі дерев'яні бруски потрібного розміру і форми. Продумай, в якій послідовності ти будеш збирати частини виробу.

Спочатку тобі треба відпилити 4 однакові колеса для вантажівки та відшліфувати їх. Після цього випиляй решту деталей потрібних розмірів і також оброби їх напильником та наждачним папером.

Основу з'єднай з мотором за допомогою 2 цвяхів. Потім аналогічним чином зафіксуй кабіну і кузов. Після цього закріпи колеса так, щоб вони крутились, не забудь при цьому про шпильку. Передні колеса розташуй на відстані 2 см від краю основи, а задні — на 6,5 см. Коли всі частини будуть з'єднані, приступай до оформлення іграшки. Розфарбуй свою вантажівку, дай їх висохнути і покрий столярним лаком. Кріме того, ти можеш приробити до нього номер або прапорець.

Вертоліт

Іграшки з дерева своїми руками. Вертоліт Іграшки з дерева своїми руками. Вертоліт

Змайструвати вертоліт з дерева буде дещо складніше. Але якщо ти благополучно справився з попередніми іграшками, то зможеш виготовити й цю. Тобі потрібно буде підготувати наступні деталі: кабіна (її кути спили до осьової лінії на відстані 2 см від країв під кутом 22,5 градуси), редуктор розміром 2х2х1 см, мотор розміром 8x5x4, винт підйому (4 симетрично розташовані лопасті довжиною 18 см, шириною в центрі 1,5 см, кільце в центрі — діаметром 2 см). Крім того, знадобляться тобі хвостова балка розміром 16 х 3 х 1,5 см, брусок хвостового винта розміром 8 х 1,5 х 1,5 см, хвостовий винт (3 симетрично розташовані лопасті довжиною 5 см), бруски для закріплення колес розміром 9x2x3 см та 4 колеса діаметром 3 см і товщиною 1 см. Також тобі треба підготувати клей, шило, ножиці і щільний картон.

Спочатку із щільного картону виріж 4 симетрично розташовані лопасті винта підйому з кільцем в центрі, проколовши в його середині отвір за допомогою шила. Аналогічним чином зроби хвостовий винт. Після цього зроби детальний малюнок іграшки. Чітко накресли всі частини вертоліта та загальний вигляд. Добре роздивися фотографію справжнього вертоліта, тоді ти зможеш представити, для чого потрібна та чи інша деталь.

Як і в інших випадках, підбери або виготов бруски потрібних розмірів. Відпилюй їх, попередньо затиснувши в тисках та відмінивши місце розпилу олівцем. Колеса виготов вже знайомим тобі способом. Коли всі деталі будуть готові, приступай до збірки іграшки.

На відстані 1 см від прямої між кутами і 2 см від країв кабіни вбий 4 цвяхи наполовину. Киянкою насади на них бруски кріплення колес. Після цього на брусок хвостового винта прикріпи цвяхом хвостовий винт. Цвях не треба вбивати повністю посередині передньої бокової поверхні бруска. В готовому вертольоті винт повинен знаходитися на відстані 1 см від краю. Можна також додатково закріпити винт клеєм.

Потім в брусок хвостового винта вбий цвях посередині задньої поверхні на глубину бруска. Попередньо спочатку в бруску наколи отвір шилом, щоб не розколоти його при забиванні. Після цього хвостову балку постав вертикально і прибий до верхнього зрізу брусок з хвостовим винтом. Для більшої міцності зріз бруску можна змазати клеєм. Потім двома цвяхами посередині бруска мотора прибий редуктор і наперед наміть шилом отвір для цвяхів.

Переверни брусок мотору і постав на прикріплений до нього редуктор, потім наполовину вбий 2 цвяхи без шляпок на відстані 1 см від країв, переверни деталь і киянкою прибий її до кабіни. Після цього кабіну разом з прибитими до неї деталями постав на бік і прибий цвяхами колеса з лівої і правої сторони, не забудь підкласти шпильку. Прибий до кабіни хвостову балку. Щоб не пошкодити колеса, постав кабіну на невеликий брусок і 2 цвяхами прибий до кабіни винт підйому. Після того, як всі деталі будуть скріплені, розфарбуй вертоліт і покрий його лаком.

Теги: своїми руками, розвиваючі іграшки