Іграшки з дерева своїми руками, частина 1

Іграшки з дерева мають безліч переваг, і зараз в магазинах є широкий вибір практично на будь-який смак. Та все одно, куплена в магазині іграшка - це зовсім не те, що іграшка з дерева своїми руками. Адже іграшка своїми руками - це витвір твоєї фантазії, в яку вкладаєш своє старання, часточку своєї душі. Іграшки з дерева своїми руками часто не мають аналогів, існують в єдиному екземплярі, не схожі на інші, по суті є есклюзивними.

Але для того, щоб стати справжнім майстром та виготовляти дійсно шедеври, починати потрібно з самого початку, з найпростішого. Дана стаття і присвячена тому, як робити прості іграшки з дерева своїми руками.

Для виготовлення цих іграшок знадобляться різні дощечки, які можна купити в будь-якому будівельному магазині. Але ви можете виготовити іграшки також з пінопласту, гофрокартону, ДВП, ДСП, фанери чи навіть пластиліну.

Літак

Іграшки з дерева своїми руками. Літак Іграшки з дерева своїми руками. Літак

Твій іграшковий літак буде складатися з наступних деталей: верхнє крило (5х24х1,5 см), нижнє крило (5x15x1 см), фюзеляж (5х30х1,5 см) та кіль. Відповідних розмірів повинні бути і дошки, тому наперед підбери підходящі заготовки для цієї роботи.

Спочатку виконай ескіз майбутнього іграшки з дерева своїми руками. Чітко накресли основні частини літака та загальний вигляд. Краще всього, якщо малюнок буде співпадати за розмірами з майбутнім виробом. Після того продумай послідовність виготовлення іграшки своїми руками з дерева та прийоми з'єднання її частин. Приміряй основні деталі і збери їх без цвяхів. Власне кажучи, дерев'яний літак - це нескладний виріб, тому всі головні деталі напевно ти підготуєш швидко.

Щоб зробити хвостові крила, візьми дошку, відміряй половину і проведи лінію для відпилювання, тобто зроби точну розмітку. Після чого відпиляй деталь і зачисти розпил. Потім можна починати скріплення частин літаку цвяхами. В першу чергу збий верхні та нижні передні крила з основою, а потім хвостові скріпи з основою. Наперед відміть олівцем ті місця, куди станеш забивати цвяхи на крилах, і слідкуй за тим, щоб нижнє і верхнє крила знаходились на одному рівні на основі. Краще всього, якщо вони будуть прибиті на відстані третини довжини від носу літака.

Тепер треба цвяхами прибити кіль. Візьми для цього цвяхи без шляпок. Обережно з'єднай верхню частину з хвостовими крилами. Вбий шлях без шляпки до половини в середину хвостови крил і насади деталь кілю на другу половину цвяха, яка видніється над корпусом літака. Після цього в наперед відмічений отвір вбий цвях. Хоча, можна закріпити кіль й іншим способом: хвостові крила перевернути, поставити на верхню частину і акуратно цвяхами прибити під кутом. Краще забити 2 цвяхи в середину крил.

Кіль з хвостовими крилами помісти на основу і прибий. Після того, як основні деталі іграшки з дерева своїми руками будут скріплені, можна додати пропелер, колеса тощо. Розфарбуй виріб за своїм смаком, а також можна покрити іграшку столярним лаком.

Вітрильник

Іграшки з дерева своїми руками. Вітрильник

Кораблики та вітрильники з дерева своїми руками люди робили з давніх часів, це були улюблені іграшки дітей. Дерев'яний вітрильник можна пускати в «плавання» у водойму. Потренувавшись на одному кораблику, за бажанням можна виготовити цілу флотилію вітрильників.

Тобі знадобляться наступні деталі: корпус вітрильника розміром 10x25x1,5 см (він повинен бути загостреними з двох кінців) та рейка розміром 25x1x1 см. Крім того, потрібно ще підготувати тканину для вітрила та кольоровий папір.

Як і в попередньому випадку, спочатку зроби малюнок, зобразивши деталі та загальний вигляд вітрильник. Потім візьми дошку з загостреним кінцем та відміть на іншому його кінці олівцем лінії для відпилювання. Потім акуратно відпили куточки, направляючи полотно ножовки по проведеним лініям. Щоб виготовити виготовити мачту, відшліфуй рейку потрібного розміру, потім зафіксуй в тисках і підготуй шилом в ній отвір. Після цього обережно вбий в центр корпусу парусника цвях без шляпки (до половини) і насади на нього готову мачту. Для кращої міцності його можна попередньо змазати клеєм.

Для парусу підійде будь-яка тканина (можна використати навіть картон). Врахуй, що він повинен бути коротшим мачти. Вирізавши парус потрібного розміру, зафіксуй його на мачті за допомогою маленьких цвяшків або клею. Готовий виріб можна розфарбувати, покрити лаком і прикрасити кольоровим папером.

 

Продовження читайте у наступній частині статті...

Теги: своїми руками, розвиваючі іграшки